Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 15 11 Mar 17 Sutherland
181 D Rixon 36 C Williams 36 J Biviano 26 T Doyle 26  DJ Barber 5/27 J Lintott 3/35
def by North Sydney
9/182 J Aitken 57 B Bryant 28 R Aitken 27*  B Dwarshuis 3/29 J Wilson 3/41 T Pinson 2/26
Glenn McGrath Oval 
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 5 4 Dec 16 St George
8/140 H Finch 77* B Patterson 35  JN Brown 3/34 JA Brown 2/22 S Khan 2/30
def Sutherland
5/139(cc) T Doyle 44 JN Brown 34* J Biviano 27  B Patterson 2/20
Hurstville Oval 
First Grade Limited-Overs Cup SF 12 Feb 17 Sutherland
228 C Williams 64 T Doyle 33 P Saroukos 30 J Biviano 28  MR Halse 3/44 PJ Cummins 2/34 JK Lalor 2/37 JM Wholohan 2/37
def by Penrith
9/229 R Gibson 80 JK Lalor 36* TP Cummins 29 JM DiBartolo 27  T Pinson 3/37 D Fallins 3/49 J Wilson 2/49
Glenn McGrath Oval 
Second Grade 15 11 Mar 17 North Sydney
8/227 A Docos 83 JH Joseph 38* C Lloyd 34 G Aitken 30  JA Brown 3/46 N Whittingham 2/46
def Sutherland
8/226(cc) A Waugh 72 L Hawksworth 56 J Arnold 30  W Graham 4/34 B Wallis 3/33
Bon Andrews Oval 
Third Grade 15 11 Mar 17 Sutherland
179 A Lee 63 T Gilbert 36 J Hawksworth 28  B Knox 3/18 J Thomas 2/29 AA Shaikh 2/57
def North Sydney
136 BJ Walsh 47  W Vandermaal 4/8 A Lee 4/35
Tonkin Park 
Fourth Grade 15 11 Mar 17 North Sydney
2/112 A Wigglesworth 44* M Farquharson 27*  
def Sutherland
111  J Aylward 4/16 E Alamgir 3/22
Tunks Park 
Fifth Grade 15 12 Mar 17 Sutherland
134 L Whitehouse 48 D Holdstock 31  J Keane 4/17 T Hawkins 3/28 A Ramesh 2/48
def by North Sydney
7/203(cc) A Nayak 66 E Hall 44 M Oliver 34  LW Maloney 4/34
Tonkin Park 
Poidevin-Gray Shield QF 19 Feb 17 St George
4/159 L Bartier 89* R Peacock 43*  K Brockley 2/24
def Sutherland
158 J Horner 42 A Waugh 29  R Peacock 4/29 P Francis 3/33 M Gray 2/4
Hurstville Oval 
AW Green Shield 7 12 Jan 17 Sutherland
81 A Ritchie 30  M Turner 2/2 R Russo 2/16 M Kennedy 2/18 L Thompson 2/27
def by St George
9/286(cc) J Moors 129 K Medway 45  T Gilbert 5/43 A Ritchie 2/72
Glenn McGrath Oval